Terapia online

Terapia to podstawowe narzędzie dla osób potrzebujących wsparcia psychicznego. Polega ona na spotkaniach z terapeutą w celu poprawy umiejętności radzenia sobie w trudnych momentach, uświadomienia sobie podłoża problemu oraz nauczenie się metod by poprawić jakość swojego życia. Terapia online przebiega podobnie jak spotkania klasyczne jedyną różnicą jest forma komunikacji. 

Terapia online – jakiej sytuacji warto skorzystać ? 

To alternatywa dla osób:

  • przebywających za granicą lub będących w podróży (jeśli tryb życia sprawia że jesteś zmuszony do częstego zmiany miejsca a potrzebujesz pomocy lub chcesz systematycznie brać udział w sesjach oraz dla osób, które przebywają za granica a o problemach osobistych chciałyby porozmawiać w ojczystym języku)
  • mieszkających w małych miejscowościach i ze wsi (jest to opcja kiedy dostęp do specjalistów jest mocno ograniczony lub niedostępny )
  • niepełnosprawnych (pozwala to zaoszczędzić wysiłek związany np. z transportem do gabinetu)
  • odczuwający wstyd lub inne negatywne emocje spowodowane chodzeniem na terapię

Na terapię online może zgłosić się każda osoba która zmaga się z cierpieniem, odczuwa zaburzenie lękowe czy zaburzenie nastroju, która ma poczucie pustki w życiu, będąca w kryzysie lub trudnej sytuacji życiowej i nie mogąc poradzić sobie samodzielnie. 

W trakcie terapii warto zadbać o swoją prywatność. Aby to zrobić, upewnij się że w trakcie rozmowy z terapeutą będziesz miał/a komfortowe warunki, będziesz sam/a w pomieszczeniu i nikt nie będzie Ci przeszkadzać. W tym czasie warto również wyłączyć rzeczy, które mogłyby Cię rozpraszać tj. telefon, radio, telewizor. Zajmij pozycję w której będzie Ci wygodnie oraz możesz przygotować sobie coś do picia i chusteczki higieniczne.