Aleksandra Sobieska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, diagnostą psychologicznym oraz nauczycielem akademickim. Obszary mojej pracy

Jestem psychologiem, diagnostą, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia oraz nauczycielką akademicką. Obszary mojej pracy obejmują psychoterapię poznawczo-behawioralną, diagnozę psychologiczną, poradnictwo psychologiczne oraz pomoc osobom w kryzysie. Pomagam ludziom, którzy doświadczają obniżonego nastroju, lęku, trudności w zakresie odżywiania się czy problemów w relacjach. Wspieram osoby mierzące się z trudnymi wydarzeniami w życiu, pomagając im odzyskać utracone zasoby. Ponadto pracuję z dziećmi od 12 roku życia i młodzieżą, wspierając ich w radzeniu sobie z trudnościami, których doświadczają.

Naukowo i dydaktycznie pracuję na Uniwersytecie SWPS, gdzie prowadzę zajęcia z zakresu różnych obszarów psychologii klinicznej i psychoterapii (min. z zakresu diagnozy psychologicznej, zaburzeń odżywiania czy zaburzeń lękowych).

Od początku swojej drogi intensywnie rozwijam się w różnych obszarach psychologii i psychopterapii. Nabywałam doświadczenie w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu oraz Przylądku Nadziei – Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pracowałam również z dziećmi z niepełnosprawnościami w organizacji „Dolnośląskie Olimpiady Specjalne” oraz jako psycholog szkolny.

Aktualnie jestem słuchaczką Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, gdzie rozwijam swoje umiejętności w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Aby jak najskuteczniej pomóc swoim klientom, pracuję pod stałym nadzorem merytorycznym bardziej doświadczonych psychologów i psychoterapeutów (tzw. superwizją). Pracuję z dziećmi od 12 roku życia, młodzieżą i osobami dorosłymi.